Spotkanie z Joanną Concejo w piątek 7 grudnia

Melancholia i humor, czyli o dziecku w dorosłym.

Seria spotkań z najlepszymi twórcami książek obrazkowych i ilustrowanych w Cocofli!

Z wielką radością zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się w piątek 7 grudnia. Gościem będzie Joanna Concejo. Spotkanie poprowadzi Anita Wincencjusz-Patyna**.

..................................................................................................................
*Joanna Concejo
Polska graficzka, ilustratorka, autorka książek wizualnych. Urodzona w 1971 roku. Uczyła się w liceum plastycznym w Koszalinie. Studiowała na Wydziale Grafiki w Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Od 1998 roku mieszka we Francji. W 2002 roku została zaproszona do udziału w Busan Biennale w Korei. Od tego czasu jej prace pokazywane są na wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych (m.in. we Włoszech, Polsce, Korei, Francji, Anglii, Iranie, Portugalii). Współpracuje m.in. z Le Petit Atelier de Paris oraz z włoskimi szkołami ilustracji – Ars in Fabula (Macerata) i Scuola Internazionale d'Illustrazione di Sàrmede.
Jest autorką ilustracji i prac graficznych do kilkunastu książek, które ukazują się regularnie we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii, Polsce. Za "Zgubioną duszę" z tekstem Olgi Tokarczuk otrzymała specjalne wyróżnienie i medal Bologna Ragazzi Award 2018. Za ilustracje do książki Marka Bieńczyka "Książę w cukierni" otrzymała tytuł „Najlepsza Książka Roku 2013” w kategorii grafika (nagroda polskiej sekcji IBBY).

**Anita Wincencjusz-Patyna
Historyczka i krytyczka sztuki, dr nauk humanistycznych, adiunkt w ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, prodziekan Wydziału Malarstwa i Rzeźby. Współpracuje z Biennale Ilustracji w Bratysławie, Chorwackim Biennale Ilustracji, Galerią Miejską we Wrocławiu, Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, Bunkrem Sztuki w Krakowie oraz innymi instytucjami kultury. Członkini Polskiej Sekcji IBBY. Jurorka konkursu „Dobre Strony” we Wrocławiu oraz międzynarodowego Quadriennale Książki Obrazkowej „Picture Story” w Rydze (Łotwa). Autorka książki Stacja Ilustracja: Polska ilustracja książkowa 1950-1980. Artystyczne kreacje i realizacje (Wrocław 2008), Para-buch! Pociąg do ilustracji. Ewa Kozyra-Pawlak i Paweł Pawlak (2017), współautorka Look! Polish Picturebook (2016), książki wydanej też jako Polska szkoła książki obrazkowej (2017) oraz licznych artykułów w czasopismach naukowych poświęconych ilustracji i grafice książkowej, a także środowisku artystycznemu Wrocławia.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
« Wróć

Spotkanie z Joanną Concejo w piątek 7 grudnia
 Powiększ
© Wydawnictwo Format | English version