Foreign rights


25 marca 2010
Świętujemy (cenowo) urodziny H. CH. Andersena!


Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, obchodzonego w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena (2 kwietnia 1805 r.), obniżamy ceny wszystkich naszych książek. Specjalne ceny obowiązują tylko przez 14 dni - do 8 kwietnia. Seria Miffy w promocji z podwójnej okazji - także z okazji króliczkowo-zajączkowych świąt wielkanocnych!10 stycznia 2010
Czułe Czytanki z Trzema Zbójcami


Zapraszamy na Czułe Czytanki - tym razem w centrum uwagi znajdą się „Trzej zbójcy” autorstwa Tomi Ungerera, wydane przez FORMAT. Fragmenty książki przeczyta Tomasz Sapryk. Zapraszamy do księgarni-klubu Czuły Barbarzyńca (Warszawa, ul. Dobra 31) w niedzielę 17 stycznia o godz. 11.00.

 5 grudnia 2009
Miffy w Czekoladziarni


W czwartek, 11 grudnia o godz.17.00, do wrocławskiej Czekoladziarni (przy ul. Włodkowica 19 we Wrocławiu) zawita Miffy w towarzystwie jamnika Anastazego i kilku krasnali, czyli bohaterów naszych nowych książek dla małych i dużych.

Przedstawieni zostaną bohaterowie książek o Miffy, "Anastazy", "Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach" i "Dobrej nocy i sza". W programie czytanki, opowiastki, mały seans filmowy, zabawy i konkursy z nagrodami. Na gości czekają słodkości i pyszne napoje (nie tylko o smaku czekolady).5 listopada 2009
Zapraszamy do Krakowa


Na tegorocznych Targach Książki w Krakowie, które już się rozpoczęły i potrwają do niedzieli, zaszczycą nas swą obecnością zaproszeni przez nas specjalni goście, m.in. Jan Peszek, Wojciech Widłak, Paweł Pawlak, Michał Rusinek, Magdalena van der Kroft. Serdecznie zapraszamy!

SOBOTA, GODZ. 13.00 książkę i audiobook SEKRETNE ŻYCIE KRASNALI W WIELKICH KAPELUSZACH podpisują Jan Peszek, Wojciech Widłak, Paweł Pawlak (stoisko wydawnictwa FORMAT: B4)

SOBOTA, GODZ. 14.00 Michał Rusinek, autor przekładu, czyta bestsellerowych TRZECH ZBÓJCÓW Tomi Ungerera. Zabawa z nagrodami (wydawnictwo FORMAT zaprasza do Cafe Szafe: P8)

NIEDZIELA, GODZ. 13.00 Magdalena van der Kroft, autorka przekładów, czyta najnowsze książeczki o Miffy, czyli MIFFY I KRÓLICZĄTKO oraz MIFFY, DZIADEK I BABCIA. Zabawa z narodami (wydawnictwo FORMAT zaprasza do Cafe Szafe: P8).

Zapraszamy na spotkania i nasze stoisko, gdzie wszystkie książki sprzedawane są po specjalnych (przyjaznych!) cenach targowych.październik 2009
Nowości - w nowej serii Światowi mistrzowie dzieciom: Trzej Zbójcy, Płaszcz Józefa, kolejne książki o Miffy. I nasz pierwszy audiobook!


„Ptaki mają skrzydła, dzieci mają książki” – powiedział francuski autor literatury dziecięcej Alain Serres. Od początku, jako wydawcom, przyświeca nam idea, by nasi mali i młodzi czytelnicy, uskrzydleni lekturą książki, mogli swobodnie przenosić się w przestrzeni i czasie – rozbudzeni ciekawością tego, co nieznane, chęcią poznania różnic, otwierania się na to, co nie od razu oczywiste i zrozumiałe…
Z tą myślą oddajemy do rąk naszych Czytelników nowości, które – jak nasze poprzednie książki – nie tylko bawią, ale też pobudzają wyobraźnię i skłaniają do twórczego myślenia, a przy tym są proste, BAJECZNIE proste.
Zostały napisane przez światowych mistrzów literatury dziecięcej – cenionych i wielokrotnie nagradzanych na świecie, których jednak nikt przed nami nie odkrył dla polskich dzieci. Właśnie to czynimy – z ogromną radością!

W serii „Światowi mistrzowie dzieciom”
są już dostępne nowości:

TRZEJ ZBÓJCY (autor : Tomi Ungerer)

oraz dwie kolejne części kultowej serii o Miffy

MIFFY I KRÓLICZĄTKO (Dick Bruna)
MIFFY, DZIADEK I BABCIA (DickBruna)

Kolejne dwie premiery:

PŁASZCZ JÓZEFA (Simms Taback) -
- jak mówi Roman Kurkiewicz - absolutnie niezwykła pozycja wydawnicza, która jest jakby nostalgiczną, ale przeznaczoną dla dzieci, wersją "Skrzypka na dachu".

oraz znana i kochana przez wielu książka, tym razem w wersji dźwiękowej, czyli:

SEKRETNE ŻYCIE KRASNALI W WIELKICH KAPELUSZACH - AUDIOBOOK
(tekst Wojciecha Widłaka po mistrzowsku czyta Jan Peszek, opowieści muzyką wymalował zespół Małe Instrumenty)
lipiec 2009
Kolejne tytuły o Miffy w przygotowaniu


Miffy na dobre rozgościła się w Polsce. Jest bohaterką naszych książeczek, ale w sklepach można także znaleźć koszulki, buty, chusteczki, śliniaki, torebki, piżamy, pyszne czekoladki i wiele, wiele innych rzeczy z jej wizerunkiem. Zapowiadane sa przybory szkolne. My z pasją oddajemy się przygotowaniu dwóch kolejnych tytułów, które ukażą się już jesienią!

 

 Wiosna 2009
Srebrny Kałamarz dla Wojciecha Widłaka!


Napisana przez Wojciecha Widłaka, autora słynnej serii o Panu Kuleczce, ilustrowana przez Pawła Pawlaka cud-książka, czyli "Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach" zaczarowała kolejne konkursowe jury. Tym razem nagrodę literacką im. Hermenegildy Kociubińskiej - Srebrny Kałamarz - przyznała autorowi Fundacja Zielona Gęś im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

Przypomnijmy, że książka otrzymała także nominację do Nagrody Książka Roku 2008 Polskiej sekcji IBBY (czyli International Board on Books for Young People) w kategorii graficznej. To już kolejne wyróżnienie. Na wiadomość o nominacji zareagowaliśmy uśmiechem i poczuciem satysfakcji, że towarzyszące nam od początku przekonanie o tym, iż książka wcale nie musi krzyczeć kolorami, by podbić serca czytelników, było słuszne. Cieszymy się bardzo, że owo nasze przekonanie, może i niosące ryzyko, ale od początku oparte na mocnej wierze w ten projekt, przynosi –
jak przewidywaliśmy – dobre rzeczy. Nominacja do nagrody IBBY to jedna z nich. Jakże cenna! Do tego jeszcze nominacja do nagrody Bestsellerek Roku i wyróżnienie w konkursie "Książka Jesieni" Biblioteki im. Raczyńskich w Poznaniu. Krasnale rosną w siłę.
 Wiosna 2009
Główna nagroda po raz trzeci!


Już po raz trzeci Komitet Ochrony Praw Dziecka przyznał wydawnictwu FORMAT, w konkursie "Świat Przyjazny Dziecku", nagrodę główną. Po "Puszce-cacuszko" w 2007 r., "Bajce o kochaniu" w 2008 r., najwyższe laury przyznano serii książek Dicka Bruny "Miffy", "Miffy w zoo" i "Urodziny Miffy". Wyróżnienie w tym prestiżowym konkursie (to już VII edycja) jury przyznało "Anastazemu" Przemka Wechterowicza z ilustracjami Jagody Kidawy.

Seria "Miffy", "Miffy w zoo" i "Urodziny Miffy" Dicka Bruny otrzymała nagrodę główną w kategorii "Książki dla dzieci w wieku do lat 5". "Anastazemu" Przemka Wechterowicza z ilustracjami Jagody Kidawy przyznano wyróżnienie w kategorii "Książki dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat".

 
Illustrations Dick Bruna © copyright Mercis bv, 1953-2008
maj-czerwiec 2009
Rozdajemy książki na Dzień Dziecka!


Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, do każdego zamówienia złożonego przez naszą stronę od 28 maja do 3 czerwca dokładamy prezent - książkę gratis. Wszystkim maluchom życzymy, by świątecznie czuły się nie tylko w tym uroczystym dniu, ale na co dzień.maj 2009
Zapraszamy na Targi Książki w Warszawie


Serdecznie zapraszamy na stoisko FORMATU (sektor A, stoisko 140) na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie. Wszystkie nasze książki sprzedawane są po specjalnych, targowych cenach.
Zapraszamy na spotkania z naszymi autorami:
Sobota 23 maja, o godz. 12.00 Wojciech Widłak i ilustrator Paweł Pawlak podpisują „Sekretne życie Krasnali w Wielkich Kapeluszach”
Niedziela 24 maja, o godz. 13.00 Przemysław Wechterowicz i Jagoda Kidawa podpisują książkę „Anastazy”listopad 2008
Anastazy i Sekretne życie Krasnali...
nominowane do nagrody Bestsellerek Roku!


Nasza niezwykła, intrygująca i pięknie ilustrowana opowieść o jamniku Anastazym otrzymała nominację do nagrody Bestsellerek Roku, przyznawanej na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek. Rozstrzygnięcie konkursu już 4 grudnia.

Książka jest długa jak jej bohater, czyli jamnik o szlachetnym imieniu Anastazy. Historia w książce zaś niedługa i prosta, jak ogon Anastazego. Jak wygląda jamnicze życie? Anastazy niczego przed nami nie ukrywa: uwielbia patrzeć na chmury, ambitnie ćwiczy się w robieniu odpowiedniego "dziubka" (by jak wilk zawyć do księżyca), ma słabość do westernów, marzy o karierze skoczka wzwyż, a czasem – jak to pies – pogoni za kotem. Najlepiej pokazuje nam jedno – jak kochać życie.
 październik 2008
Inwazja Krasnali! Uwaga! Krasnale łamią serca!


Ze mną i „Sekretnym życiem Krasnali w Wielkich Kapeluszach” było trochę jak z miłością od pierwszego wejrzenia: zobaczyłam i od tej pory wszystko zaczęło mi się kojarzyć z „Sekretnym życiem Krasnali w Wielkich Kapeluszach”; zamęczam więc przyjaciół opowieściami o „Sekretnym życiu Krasnali...”, czytam im fragmenty i pokazuję ilustracje! Znacie to uczucie? Na pewno.
Zrozumiecie więc, że i z Wami chciałam się jak najszybciej podzielić swoją fascynacją nową książką Wojciecha Widłaka (autora cyklu o Panu Kuleczce – ale jakże innego w tym wcieleniu) i Pawła Pawlaka (autora m.in. przekolorowego „Jajuńćka” – jakże innego w tym wcieleniu).
Ta książka, jeszcze gorąca, wprost z drukarni, sprawia wrażenie, jakby czekała na nas latami. Może na jakimś strychu? A może w zakamarkach wyobraźni? Sięgnijcie więc po nią i wsłuchajcie się w opowieść Rapsodnika. O Drzewie, które „trwało, stałe i niewzruszone. Istniało w sobie, ze sobą i dla siebie. Istniało poza świadomością, że cokolwiek może ulec zmianie. Do czasu”. O Wierzbowniku, który przywędrował „z tobołkiem pełnym książek, zasiadł na Wierzbie i tak już pozostał”. I który sądził, że aby odkryć sens Wszystkiego, „powinien przeczytać Wszystkie książki”, „tymczasem ukazywały się dziesiątki, setki, a nawet tysiące nowych”. O Spragnionym, który zbierał „łzy wypłakane przez Drzewo” i o Karmiącym Ptaki, który „wcale nie sądził, że jest dobry”.
Przeczytajcie o Puszczającym Stateczki, który „był statecznym krasnalem. Lubił spokój. I właśnie spokój został mu zabrany. Wszystko dlatego, że Puszczający Stateczki się zakochał”. Na pewno polubicie też troszkę pechowego Parasolnika, który nie dość, że był tak duży, że mylono go z człowiekiem, to jeszcze wszystkie jego niegdyś wymarzone zawody (Łapacza Wiatru, Wytrzeszczacza, Dziurkacza Sera, Pieczątnika, Zachwycacza czy Odbijacza Słonecznych Promieni) były już zajęte. Został więc Parasolnikiem, „Parasolnik łączy bowiem parasolami niebo z ziemią”.
Wśród Krasnali w Wielkich Kapeluszach znalazła się też krasnalka Ogrodniczka, która „wiedziała, że świat jest pełen cudów” i do której lubił przytulać się inny Widłakowy bohater – Kot („A koty, zwłaszcza rzeźbione, potrafią dochować tajemnic”). A może bliski wyda Wam się Niewidzialnik czy sam Rapsodnik, który – jak pozostałe krasnale – „kryje twarz pod rondem kapelusza”? Bo „Czy znasz kogoś, drogi Czytelniku, kto nie nosiłby maski?”.
Pełna ciepła, a zarazem dowcipna i serdeczna opowieść Wojciecha Widłaka, w sam raz filozoficzna, w sam raz poetycka, cienką, subtelną kreską zilustrowana przez Pawła Pawlaka, z pewnością poprowadzi Was w głąb siebie. I choć wstęp tej książeczki jest zarazem ostrzeżeniem: „Jeśli, drogi Czytelniku, jesteś gotów podjąć ryzyko zmierzenia się z nieznaną Ci dotąd rzeczywistością, to droga stoi przed Tobą otworem (...). Może zmusi Cię ona do zmiany dawnych poglądów (wygodnych jak stare kapcie, ale równie jak one nieprzydatnych do wędrówek ku dalekim lądom)”, radzę Wam z całego serca: Ruszajcie! Ta cieniutka książeczka da Wam więcej, niż niejedna opasła księga. Obiecuję!

Dorota Komanwrzesień 2008
Miffy w Polsce!


Światowy bestseller literatury dziecięcej (85 milionów sprzedanych egzemplarzy w 46 wersjach językowych) wreszcie trafia w ręce polskich czytelników. Mali czytelnicy w naszym kraju czekali na Miffy ponad 50 lat! Na naszej stronie i w księgarniach można kupić trzy pierwsze tytuły tej słynnej serii. Przeczytajcie, co o Miffy mówi autor Dick Bruna.

"Tata" Miffy

Na pytania dzieci odpowiada Dick Bruna

Czy wciąż sprawia panu przyjemność praca nad nowymi książkami?
Dick Bruna: Coraz większą!
Co pana wnuki sądzą o Miffy? Czy są źródłem pomysłów dla nowych książek?
Moje wnuki kochają Miffy. Wnuczka zainspirowała mnie do napisania “Miffy w namiocie”, a wnuk do “Miffy-duch”.
Co zainspirowało pana do pisania książek dla dzieci?
Pewnego razu, gdy miałem już na koncie wiele okładek, które zaprojektowałem do innych książek, pomyślałem, że byłoby przyjemnie wymyślić raz książkę dla siebie, książkę obrazkową. I jestem szczęśliwy, że książka, którą zrobiłem dla siebie, podoba się dzieciom!
Jaka była pana reakcja, kiedy pierwsza książka została sprzedana w księgarni?
Byłem dumny jak paw!
Dlaczego Miffy ma krzyżyk zamiast ust?
Pomyślałem, że mały krzyżyk – nos i usta w jednym – stanowi miły znak i w połączeniu z czarnymi oczkami i długimi uszami, dobrze oddaje sympatyczny pyszczek królika.
Kim będzie Miffy, gdy dorośnie?
Miffy nigdy nie dorośnie, zawsze będzie małym królikiem. Ale gdyby dorosła, myślę, że zostałaby artystką, muzykiem, tancerką, ilustratorką, pisarką.
Dlaczego licząca ponad 100 tytułów seria książek o Miffy zaczyna się od numeru 8?
Pierwszych siedem książek ma inny, prostokątny format. Mój wydawca zdecydował, by nowe, kwadratowe książki zacząć liczyć od numeru 8 – dla uhonorowania tych pierwszych.
Przez lata zmienił pan styl rysowania Miffy...
Mój styl zmienił się, bo każdego dnia staram się pracować lepiej niż w dniu poprzednim. Wydaje mi się, że stała się trochę bardziej “ludzka” przez te wszystkie lata.
Dlaczego zawsze używa pan tych samych kolorów? I jaki jest ulubiony kolor Miffy?
Od zawsze poszukuję prostoty, w moich rysunkach, tekstach i kolorach. Jest zatem jeden rodzaj niebieskiego, jeden rodzaj żółtego i tak dalej. Ulubionym kolorem Miffy jest niebieski.
Jak zamierza pan sprawić, by Miffy pozostała żywa w sercach dzieci i dorosłych przez następnych 50 lat?
Nie próbuję tego robić. Po prostu piszę książki tak jak zawsze. Ponad 50 lat temu, gdy zacząłem je tworzyć, nie spodobały się one rodzicom. Myśleli, że są zbyt proste. Ale dzieci zawsze je lubiły i rozpoznawały w nich siebie. A dzieci sprzed 50 lat są teraz rodzicami!
Czy kiedykolwiek porównano pana do któregoś z pańskich bohaterów? Jeśli tak to do którego?
Czasami niektórzy porównują mnie do Miffy (choć moje uszy są zupełnie inne!), ale częściej do misia Borysa. Chyba nawet jest w tym trochę racji: trochę niezdarny, trochę niepoprawny.
Gdyby było możliwe przeniesienie się do świata Miffy na jeden dzień, którą z przygód chciałby pan przeżyć?
Wybrałbym sen Miffy.
Jak ma na imię ulubiony miś Miffy? A jak nazywają się jej tata i mama?
Nie nadaję imion każdemu bohaterowi, by nie wprowadzać zbyt dużego zamętu. Jeśli potrzebuję imienia, zawsze upewniam się, że pasuje ono zarówno do wizerunku bohatera, jak i do całej historii. Miś Miffy nazywa się Miś Miffy, tata i mama Miffy to Pan Królik i Pani Królikowa.
Dlaczego Melania, koleżanka Miffy, ma zawsze przy sobie niebieską torbę i czy może pan powiedzieć, co w niej jest?
Kiedy Melania przyjechała z Afryki odwiedzić swoją korespondencyjną koleżankę Miffy, miała ze sobą niebieską torbę. W środku torby była piżama, szczoteczka do zębów i kilka drobiazgów dla Miffy i jej rodziców.
Co w pana odczuciu sprawia, że Miffy jest tak ponadczasowa?
Miffy jest bardzo bliska dzieciom. Jest przyjazna i ciepła. Dzieci utożsamiają się z nią.
Co jest pana zdaniem najważniejsze podczas tłumaczenia Miffy?
Ponieważ tekst oryginału koresponduje z ilustracjami, najważniejsze jest, by trzymać się jak najbliżej oryginału. Jest również ważne, żeby tekst się rymował. Dzieci uczą się tekstów rymowanych bardzo szybko, a rym sprawia, że historyjka staje się im bardzo bliska.
Jaką radę dałby pan tym, którzy chcą pisać książki dla dzieci?
Niech traktują dzieci poważnie i niech będą tak uczciwi w stosunku do nich, jak one są uczciwe w stosunku do wszystkich.

 

fot. Ferry André de la Porte24 kwietnia 2008
"Bajka o kochaniu" po raz kolejny wśród najlepszych publikacji dla dzieci


Tym razem ta wyjątkowa książka Doroty Hartwich i Tomasza Jakuba Sysły dostaje wyróżnienie w prestiżowym konkursie Najpiękniejsze Książki Roku, organizowanym przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. Wielka radość!

W 48. edycji konkursu wzięły udział 83 wydawnictwa, które nadesłały aż 139 tytułów.
Jury Konkursu głosowało w trybie tajnym. W jury zasiedli: Józef Wilkoń – przewodniczący, Jan Bokiewicz, Andrzej Heidrich, Katarzyna Iwanicka, Krystyna Sulkiewicz, prof. Miieczysław Wasilewski i prof. Stanisław Wieczorek.

 


marzec 2008
Znów laury dla "Bajki o kochaniu"


Laury to najwyższe, bo nagroda główna w konkursie Świat Przyjazny Dziecku organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka, za rok 2007. – Decyzja jury była jednomyślna – usłyszeliśmy w słuchawce.
To szósta edycja konkursu i druga główna nagroda dla wydawnictwa FORMAT (pierwsza została nam przyznana za "Puszkę-cacuszko" Lecha Janerki i Tomka Brody w 2007 roku).

       


10 lutego 2008
Book Talking z "Bajką o kochaniu"


Niedzielne popołudnie z „Bajką o kochaniu” Doroty Hartwich i Tomasza Jakuba-Sysły w Numerach-Literach w Warszawie. Miłe, kameralne miejsce. Sala wypełniona po brzegi. Razem z autorką mali czytelnicy ćwiczyli się w wyznawaniu uczuć w różnych językach i zastanawiali się, co to znaczy kochać. Na koniec zdobiliśmy piernikowe serduszka.

 


15 grudnia 2007
Mikołajkowo-świątecznie w Empik-u


Dorota Hartwich i Tomasz Jakub Sysło, autorzy "Bajki o kochaniu" z najmłodszymi czytelnikami w salonie wrocławskiego Empik-u.

   


1 grudnia 2007
Dla dzieci z wrocławskiego hospicjum


Autorzy Dorota Hartwich i Tomasz Jakub Sysło podpisują egzemplarze "Bajki o kochaniu" na Wrocławskich Promocjach Dobrej Książki. Tomek rysował kartki świąteczne (i różne inne). Dochód ze sprzedaży kartek w całości przekazaliśmy Wrocławskiemu Hospicjum dla Dzieci. Akcję będziemy powtarzać.

 


26 listopada 2007
KSIĄŻKi DLA MAŁYCH I DUŻYCH na podium


"Puszka-cacuszko", "Bajka o kochaniu" i "Nochal czarodziej" otrzymują wyróżnienie w konkursie "Pióro Fredry" na Wrocławskich Promocjach Dobrych Książek.
Werdykt brzmi: "Jury przyznało wyróżnienie serii, której niewątpliwą wartością jest łączenie tzw. formy i tzw. treści w jeden efektowny, zaskakująco międzypokoleniowy
przekaz estetyczny."
Jury w składzie (Marcin Hamkało, Roman Kurkiewicz, Tadeusz Lewandowski, Karol Maliszewski, Mirosław Ratajczak) dokonano oceny 122 tytułów (w tym 5 serii) zgłoszonych przez 42 wydawców. Jury, zgodnie z Regulaminem konkursu, oceniało wartości literackie, poziom poznawczy oraz formę edytorską nadesłanych publikacji. Podczas obrad jury przeprowadziło trójstopniową eliminację i ostatecznym werdyktem wyłoniło dwanaście tytułów, przyznając sześć wyróżnień, pięć nagród równorzędnych oraz nagrodę główną.

 


Czerwiec 2007
Biblioteka Plenerowa – Lech Janerka czyta "Puszkę-Cacuszko"


Biblioteka Plenerowa, na placu przy wrocławskim kościele pw. św. Elżbiety we Wrocławiu – Lech Janerka czyta "Puszkę-Cacuszko", ku uciesze najmłodszych, ale i starszych, dostojnych gości (np. wojewody). Wojewoda zgłosił się nawet do Lecha po autograf. Spotkanie prowadziła Agnieszka Wolny-Hamkało. Lech nie tylko czytał, odpowiadał też na pytania Agnieszki. Odpowiadał pytaniami (nie zawsze, ale często). Spotkanie było pyszne. Jeszcze wtedy nie byliśmy pewni, czy uda nam się wydać "Nochala" Agnieszki. Udało się, wydaliśmy. W "Nochalu", nota bene, też jest motyw wojewody (czy to ten sam?).

     


Kwiecień 2007
Główna nagroda dla "Puszki-cacuszko"


Jury konkursu Świat Przyjazny Dziecku za najlepszą uznało książkę Lecha Janerki i Tomka Brody. Konkurs po raz piąty zorganizował Komitet Ochrony Praw Dziecka.
W kapitule konkursu zasiadają pedagodzy, psycholodzy, ludzie kultury. Celem konkursu jest wybór zabawek, książek, multimediów, wpływających korzystnie na rozwój emocjonalny dziecka. Jesteśmy dumni.

 


6 grudnia 2006
Prezenty nie tylko książkowe


Tomasz Broda, ilustrator "Puszki-cacuszko" Lecha Janerki był gościem wrocławskiego Empik-u. Razem z Tomkiem rysowały dzieci ze świetlic środowiskowych. Nasze książki nie były jedynymi prezentami. Dzięki hojności Empik-u mikołajkowe paczki były jeszcze bogatsze.

   


5 grudnia 2006
Wystawa ilustracji Tomka Brody z "Puszki-cacuszko"


W Centrum Kultury Zamek we wrocławskiej Leśnicy pokazaliśmy piękne ilustracje z "Puszki-cacuszko" Lecha Janerki. Tomek, autor rysunków, prowadził, przy okazji wystawy, warsztaty plastyczne dla dzieci.

   


« Wróć do listy książek

Wystawa Pawła Mildnera
Wystawa Pawła Mildnera Na naszych ścianach w Cocofli obecnie gościmy plakaty Pawła Midnera

Więcej »
© Wydawnictwo Format | English version