Tomasz Broda

Tomasz Broda (ur. 1967 w Kaliszu) – artysta plastyk, rysownik, scenograf, autor kostiumów teatralnych, karykaturzysta. W 1986 ukończył I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu, studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na wydziale malarstwa, grafiki i rzeźby. Dyplom z wyróżnieniem w 1992 w pracowni projektowania graficznego profesora Jana Jaromira Aleksiuna.
Zajmuje się ilustracją prasową i książkową, plakatem, rysunkiem, malarstwem, scenografią, projektowaniem kostiumów teatralnych.
Tworzy maski i lalki z przedmiotów codziennego użytku, które prezentował w swoich cyklicznych, autorskich występach w ramach programów telewizyjnych: „Magazynio” w TVP, „Brisant” w TV ARD, „Wieczór z Jagielskim” w TVP, „Sesamstrasse” w TV ARD.
Publikował rysunki i ilustracje w „Gazecie Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Polityce”, „Przekroju”, „Odrze”, Słowie Polskim i Muzie. Zilustrował książki: „Zrób sobie Wrocław” z tekstem Mariusza Urbanka, „Puszka – cacuszko” z tekstami Lecha Janerki i „Przygody przyrody” z wierszami Zbigniewa Macheja. Zaprojektował scenografię i kostiumy do przedstawień teatralnych: „Szopka Tyma z Brodą” – Teatr Powszechny w Warszawie, 1998; „Wiatry z mózgu” – Teatr Polski we Wrocławiu, 2005 (Gala Przeglądu Piosenki Aktorskiej) oraz kostiumy do przedstawienia „Śmierdź w górach” – Teatr Muzyczny Capitol we Wrocławiu, 2006. Prowadzi program „Zrób sobie gębę” w soboty i niedziele w TVP Rozrywka.

Książki tego autora:
Puszka-cacuszko »     Coś pan zmalował »    

« Wróć do listy książek

Tomasz Broda


© Wydawnictwo Format | English version