Nakład wyczerpany

Bajki

Ezop

Ilustracje: Jean-François Martin
Adaptacja: Jean-Philippe Mogenet
Wersja polska: Dorota Hartwich
Rok wydania: 2011
Format: 260×315 mm
Oprawa twarda

Prosty, bardzo przystępny, a zarazem mądry przekaz, mistrzostwo obrazowania, inteligentny dowcip – oto największe bogactwo bajek Ezopa. O tym półlegendarnym autorze wiemy niewiele ponad to, że żył w VI wieku p.n.e., był niewolnikiem na greckiej wyspie Samos i tworzył bajki, które dały początek historii tego gatunku.
Bajki Ezopa, prawdziwy skarb literatury, doczekały się już tysięcy edycji na całym świecie. W wydaniu, które trzymasz w ręku, dzięki zjawiskowym ilustracjom Jeana-François Martina, bajki zyskały wyraźny rys współczesności, pozostając zarazem wierne tekstom źródłowym. Doskonały przykład klasyki, która na zawsze pozostaje aktualna.

Książka otrzymała Bologna Ragazzi Award – nagrodę główną w kategorii „Fikcja” na Międzynarodowych Targach Książki Dziecięcej w Bolonii. Oto fragment uzasadnienia werdyktu:
Doskonałe ilustracje rozbrzmiewające mocą tajemnych pieśni, linie pełne aluzji, intrygujące twarze, mistrzostwo w modulowaniu tonacjami, symfonia ochry i szarości – wszystko to skąpane jest w zniewalającym, spinającym całość surrealistycznym świetle. Ta książka – prawdziwa „bajka nad bajkami” – jest arcydziełem sztuki typografii perfekcyjnie łączącym w sobie piękno liternictwa z wyjątkową i pełną harmonii grą delikatnych, ulotnych barw.

Zobacz fragment książki »    

« Wróć do listy książek  Zobacz inne cacka »
Bajki  PowiększKsiążka z serii
ŚWIATOWI MISTRZOWIE DZIECIOM


Nagroda główna Komitetu Ochrony Praw Dziecka w konkursie „Świat Przyjazny Dziecku” w kategorii Kultura!

Fragment audycji Polskiego Radia
„Radio dla Ciebie” z 26.02.2012 r.
Monika Janusz-Lorkowska
Posłuchaj: Familijny Poranek© Wydawnictwo Format | English version